Living Next Door To Alice (u nás jako Alenka v říši divů v podání Karla Zicha), Lay Back In The Arms Of Someone (v Česku jako Prohrát není žádná hanba v podání skupiny Argema) nebo Mexican Girl. To je jen malý výčet slavných hitů britské formace Smokie, která objíždí koncerty už od svého vzniku v roce 1974. Tehdy ještě pod názvem Kindness. O rok později už ale začala používat současné Smokie. Britská legenda se představí také fanouškům v Novém Jičíně, a sice v areálu na Skalkách už v sobotu 8. června.

"Písničky Smokie provází mého manžela řadu let, takže bude určitě rád, že si je bude moct poslechnout naživo. Za totality si nikdo z fanoušků, kteří si je poslouchali doma potají, nedokázal představit, že je někdy uvidí na vlastní oči. Nyní budou mít jedinečnou možnost," uvádí pořadatelka festivalu Legendy Ivana Tomanová, která už Smokie v Česku viděla asi pětkrát a vždycky byla nadšená.

Kromě hlavní hvězdy večera uvidí diváci na Skalkách také českou formaci Argema, pro kterou bude ohromnou ctí zahrát si právě před britskou legendou.

"Smokie jsou kapela, která nás v průběhu naší existence hodně ovlivňovala. Všichni určitě znají naši cover verzi jejich hitu s názvem Prohrát není žádná hanba. Setkání s nimi bude pro nás hodně emotivní. Doufáme, že si stihneme i trochu popovídat, protože jsou to skvělí muzikanti, tak je rádi poznáme blíž," přeje si bubeník Argemy Pepa Pavka.

Letos se tedy na Legendách představí poprvé kapela ze zahraničí. Navíc volný čas, během kterého se budou kapely střídat na pódiu, vyplní ukázkou aerobiku a zumby děti z Domu dětí Focus. "Pro velký úspěch bude i letos Captain Morgan se svými krásnými Morgankami rozlévat rum z Karibiku," říká Ivana Tomanová.

Autor: Jan Smekal