V sobotu 11. června nabídne novojičínský amfiteátr Na Skalkách jedinečnou možnost shlédnout legendární rockové skupiny, které působí na tuzemských koncertních pódiích již více než 25 let. V rámci akce nazvané Legendy československého rocku se vrací 2 zde vystoupí kapely Arakain a Tublatanka. Zajímavým předskokanem bude jistě i rockový pěvecký sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště. Během akce se mohou diváci těšit také na ohnivou show.


Akce bude pokračováním loňské a velmi úspěšné premiéry, kterou obstaraly další legendární osobnosti na tuzemské rockové scéně, skupiny Citron a Turbo. Jak uvedla pořadatelka koncertu Ivana Tomanová, právě loňský divácký úspěch byl motivací pro další pokračování. "Tento koncert jsem se rozhodla uspořádat na základě úspěchu prvních Legend, pořádaných v loňském roce. Návštěvnost první akce i ohlasy byly obrovskou motivací pro začátek příprav a zároveň závazkem udržet laťku kvality. Myslím si, že výběr kapel pro letošní koncert bude přinejmenším stejně atraktivním lákadlem," uvedla pro novojičínský Deník Ivana Tomanová.

Jak dále uvedla v rozhovoru pro Deník, Arakain v nové obsadě viděla na živo loni a rozhodnutí pozvat kapelu do Nového Jičína bylo téměř okamžité. Po poradě s organizačním týmem se všichni shodli na tom, že k tradici rockové muziky tady v Česku vždy patřily i kapely ze Slovenska. "Oslovila jsem několik slovenských interpretů a jsem velmi ráda, že se mi podařila dohoda s jednou z opravdových rockových legend, kterou je Tublatanka. Ta s sebou přiveze průřez jejími největšími hity, které se pevně vryly do paměti. Věřím, že na akci Legendy československého rocku se vrací 2 rozhodně nuda nebude," dodala v rozhovoru Tomanová.

Velmi zajímavým lákadlem bude jistě také předskokan rockových legend, kterým bude pěvecký sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště. V únoru 2006 se Svatý Pluk úspěšně představil jako jediný předskokan světové hard rockové kapely Deep Purple na jejich koncertech v Brně a Liberci. "A jako perličku mají pro diváky připraveno překvapení," uvedla Tomanová redakci Regiony ČR s tím, že se návštěvníci mají jistě nač těšit.

Akce začíná zítra 11. června v 19 hodin v novojičínském amfiteátru Na Skalkách. Vstupenky si mohli fanoušci rocku pořídit v předprodeji za velmi lidovou cenu 249 Kč a nebo budou k zakoupení přímo na místě za 333 Kč. Vzhledem ke kvalitě interpretů je tato cena minimální a pořadatelé věří, že se jim podaří zopakovat úspěch z loňského 1. ročníku.